do kasy suma: 0,00 zł

masz pytania?
jesteśmy do dyspozycji

tel: +48 22 723 92 90
kom: +48 501 510 436
kom: +48 509 678 515

Przedłużki wideł do wózków widłowych. Dlaczego warto ich używać? 4

Przedłużki wideł do wózków widłowych. Dlaczego warto ich używać?

Przez pewien czas wózki widłowe miały swoje zastosowanie jedynie w przemyśle budowlanym oraz w hipermarketach. Ta sytuacja uległa jednak zmianie. Produkcja wózków widłowych wzrosła i zmieniły się również sposoby ich produkowania. Obecnie, są to zaawansowane użytkowe maszyny. Ponad to, są znacznie wygodniejsze, niż wózki widłowe sprzed lat. Wózki widłowe przydają się na otwartych placach budowy, przy pracach w zamkniętych pomieszczeniach a także w magazynach. Teraz nie tylko przenosi się nimi towary z miejsca na miejsce, zakres ich zastosowania znacznie się poszerzył.

Przedłużki wideł do wózków widłowych - zastosowanie

Stosowanie przedłużek wideł do wózków widłowych pozwala zachować wysoką elastyczność i ergonomią pracy. Dzięki stosowaniu przedłużek wideł do wózków widłowych, mamy możliwość zmiany długości roboczej wideł bez konieczności demontowania ich. To duże ułatwienie w pracach, które od czasu do czasu wymagają zmiany długości wideł. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy regulować roboczą długość wideł podczas pracy, nie bawiąc się w ciągłe montownie i demontowanie długich wideł na wózku.

Zalety przedłużek do wózków widłowych

 • szybki i łatwy montaż oraz demontaż
 • lekka waga (waga jednej widły o wymiarach płaskownika 120x50 mm i długości 2000 mm to aż 120 kg, przedłużka 2000 mm nakładana na widły 1200 mm waży zaledwie 30 kg)
 • konstrukcja łatwa w montażu

Przedłużki wideł do wózków widłowych - Spare

foto: przedłużki wideł Spare

Z czego wykonane są przedłużki do wózków  widłowych?

Przedłużki, które cechują się wysoką jakością i solidnością, są wykonane z zamkniętego profilu. Tylko takie wykonanie daje użytkownikowi pewność, że przedłużki będą odporne na odkształcenia. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ wielu sprzedawców oferuje przedłużki z otwartego profilu, które są o wiele mniej wytrzymałe. Lepiej zdecydować się na profil zamknięty. Przedłużki wykonane z takich profili są nie tylko bardziej wytrzymałe, ale przez to także bardziej bezpieczne.

 

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie przedłużek do wideł wózków widłowych?

Jak nadmieniono, to ważne aby profile, z których wykonane są przedłużki, były zamknięte. Ale są również inne elementy, na które należy zwrócić uwagę. Zostaną one przedstawione w dalszej części artykułu.

Ze względów bezpieczeństwa zaleca się, aby widły stanowiły co najmniej 60% długości przedłużki. Elementy decydujące o jakości przedłużek do wózków widłowych to:

 • jakość surowca, z którego są wykonane
 • jakość wykonania (tu należy zwracać uwagę na jakość spawów oraz jakość mocowania przedłużek na widły).
 • posiadane certyfikaty i świadectwa zgodności (według zasady: im więcej, tym lepiej)
 • konstrukcja

To bardzo ważne aby przedłużka do wideł wózka widłowego miała odpowiedni udźwig na parę, czyli taki, który jest zgodny z udźwigiem wózka. Warto nadmienić, że udźwig przedłużek zależy od grubości materiału użytego do produkcji przedłużki. Udźwig zależy także od jakości spawów. Pod żadnym pozorem nie wolno bagatelizować tego parametru i pozwalać sobie na odchylenia w tym zakresie. Jest on decydujący dla bezpieczeństwa użytkowania przedłużki do wideł widlaka.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwracać uwagę jest odpowiedni dobór szerokości i długości widły zamontowanej na wózku widłowym. Przedłużka nie może być zbyt luźna także ze względu na bezpieczeństwo. Jej otwór wewnętrzny powinien być większy od wymiarów wideł o około 1 - 2 centymetry.

Decydując się na zakup przedłużki zawsze powinniśmy zwracać uwagę na zastosowany typ montażu. Najlepiej wybierać te modele, które zapewniają możliwie jak największe bezpieczeństwo. Niezależnie od typu montażu przedłużki do wideł wózków widłowych montuje się łatwo i bez większych problemów. Oprócz tego dużą zaletą jest także ich waga, lekkość, której nie można oczekiwać po długich widłach.

 

Jaka jest różnica pomiędzy stosowaniem długich wideł, a lekkich przedłużek?

Podstawowa i najważniejsza różnica sprowadza się do łatwości montażu. Przedłużki są kilkakrotnie lżejsze niż długie widły i nie są wymagające jeśli chodzi o montaż. Dzięki temu zapewniają większą elastyczność w pracy i swobodę działania. Pomagają zaoszczędzić czas, który w przeciwnym razie spożytkowalibyśmy na montowanie i demontaż długich wideł. 

Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, w przypadku prac, w których regularnie używa się długich wideł, nie ma sensu stosować przedłużek. Sprawdzą się one natomiast tym posiadaczom wózków widłowych, którzy od czasu do czasu potrzebują do pracy długich wideł.

Niekwestionowaną zaletą przedłużek jest szybka zmiana długości roboczej wideł i ponownego ich montażu na karetce. Przedłużki mogą różnić się od siebie następującymi elementami:

 • różną konstrukcją
 • grubością materiału, z którego są wykonane
 • różnym sposobem montażu
 • jakością wykonania

 

Certyfikaty i potwierdzenia dla przedłużek wideł:

Nie wolno zapominać o certyfikatach, to w dużej mierze one są gwarantem jakości i bezpieczeństwa. Do przedłużki powinien być dołączony dokument potwierdzający jej wykonanie według odpowiednich norm. Ten sam dokument powinien wskazywać również maksymalny udźwig wózka dla danej przedłużki.

 

Bezpieczeństwo podczas stosowania przedłużek do wideł:

Jeżeli nie mamy pewności, czy wybrana przez nas przedłużka będzie odpowiednia, lepiej skonsultować swój wybór ze specjalistów. Nasze zdrowie i życie, a także zdrowie i życie naszych pracowników powinno być dla nas najważniejsze. Nie ma niemądrych pytań, a w sprawach, od których zależy bezpieczeństwo człowieka. Dlatego, jeśli nie mamy odpowiedniego rozeznania, powinniśmy najpierw zdobyć odpowiednią wiedzę na ten temat, a następnie skonsultować ją ze specjalistami.

Warto pamiętać, że przedłużki do wideł wózków widłowych nie sprawdzą się u każdego użytkownika. To rozwiązanie elastyczne, dla tych, którzy w ciągu swojej pracy potrzebują kilkukrotnej zmiany długości wideł wózka widłowego. To rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas i energię, ponieważ montaż oraz demontaż przedłużek do wideł wózka widłowego jest prosty i nie wymaga wiele czasu. Ponad to, przedłużki są o kilka razy lżejsze niż długie widły do wózka widłowego.

Pzedłużki wideł do widlaka

Komentarze do wpisu (4)

1 grudnia 2021

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że montaż przedłużek to zaledwie parę chwil a strasznie ułatwiają pracę.

13 grudnia 2021

Dzięki za wszystkie informacje.

17 grudnia 2021

Odkąd pierwszy raz zakupiłem przedłużki (około 4 lat temu) nie wyobrażam sobie już ich nie mieć.

21 grudnia 2021

Dzięki przedłużkom praca jest wydajniejsza. Koszt ich zakupu zwraca się szybko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl