do kasy suma: 0,00 zł

masz pytania?
jesteśmy do dyspozycji

tel: +48 22 723 92 90
kom: +48 501 510 436
kom: +48 509 678 515

Wagi paletowe KPZ charakterystyka. Jaką wagę paletową kupić? 2

Wagi paletowe KPZ charakterystyka. Jaką wagę paletową kupić?

 

Wagi paletowe przeznaczone są do ważenia produktów, które cechują się dużymi gabarytami. Są one niezbędne w wielu gałęziach przemysłu. Wagi do palet to zautomatyzowane urządzenia służące do precyzyjnego wyznaczania masy danego przedmiotu. Co warto wiedzieć o wagach przemysłowych? Dlaczego KPZ Wagi to firma, która cieszy się tak ogromnym uznaniem klientów?

 

 

foto: magazynowa waga paletowa KPZ

 

Wagi przemysłowe KPZ — ogólna charakterystyka

Oferowane przez polską firmę KPZ Wagi urządzenia pozwalają nie tylko na dokładne ważenie, nawet ciężkich towarów, ale także na korzystanie z zaawansowanych technik ułatwiających proces ważenia.

Wagi paletowe KPZ sterowane są w prosty i intuicyjny sposób. Ich obsługa jest bardzo łatwa. Lekkość oraz stabilność wag wpływa zarówno na mobilność, jak i uniwersalność w użytkowaniu. Wagi paletowe można stosować niemal w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach na magazynach. Na korzyść urządzeń przemawia także fakt, iż można je bez trudu przenosić. Oczywiście warto pamiętać o tym, aby waga paletowa umieszczona była na solidnym i twardym podłożu, gdyż miękka powierzchnia mogłaby powodować problemy pomiarowe. 

 

Wagi paletowe z legalizacją i bez legalizacji

Polska firma KPZ Wagi oferuje wagi paletowe najwyższej jakości ze świadectwem legalizacji i bez legalizacji. Oczywiście w kwestii klienta leży wybór odpowiedniego rozmiaru, nośności i działki pomiarowej wagi. Modele występują w wielu wariantach, dlatego doskonale wpisują się w potrzeby i wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Szeroka gama asortymentu sprawia, że wagi paletowe KPZ Wagi, cieszą się ogromnym uznaniem klientów.

Czy legalizacja urządzeń jest obowiązkowa? Nie, decyzja zakupu urządzenia legalizowanego, zależy od kupującego. W niektórych branżach wymóg legalizacji narzucają przepisy praca. Wiele wymogów stawianych jest w kontraktach handlowych, zawieranych pomiędzy firmami.

 

Jeżeli klient decyduje się na zakup wagi paletowej legalizowanej, należy pamiętać, że po okresie pierwotnej legalizacji wagi ( Oceny Zgodności)  należy dokonywać legalizacji powtórnych. 

 

 

Zastosowanie wag paletowych

Wagi paletowe znalazły swoje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Stosowane są tam, gdzie zważenie towarów małymi wagami byłoby niemożliwe. Wagi te znalazły swoje zastosowanie zwłaszcza w firmach logistycznych.

Dzięki wadze paletowej, magazynier, może szybko podjechać do wagi, wózkiem paletowym z towarem i zważyć go.

W błyskawiczny sposób można obliczyć ciężar towaru.  

 

Ważenie towaru w magazynie — Co oprócz wag paletowych?

Niezwykle przydatnymi urządzeniami w każdym magazynie oprócz wag paletowych mogą być także wózki paletowe z wagą czy widły ważące. Produkty te także oferowane są przez wspomnianą wcześniej polską firmę KPZ. Widły ważące do montażu na wózku widłowym sprawdzą się nie tylko w przemyśle, ale także w gospodarstwach rolnych. 

Wózki paletowe z wagą tzw. paleciaki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku konieczności ważenia towarów składowanych na paletach.

Dzięki swojej mobilności, paleciak z wagą pozwala na ważnie ładunków w dowolnym miejscu. W przeciwieństwie do wagi paletowej, która jest stacjonarna, wózek z wagą pozwala na przemieszczanie się z ładunkiem do zważenia i podjechanie pod ładunek.

 

Oferta KPZ Wagi

Jak już zostało wspomniane, firma KPZ Wagi to jeden z liderów sprzedaży wag przemysłowych w kraju. To polska firma, która cieszy się wieloletnią tradycją i uznaniem klientów w kraju i za granicą. W ofercie znajdują się:

  • wagi przemysłowe,
  • wagi inwentarzowe,
  • wagi ze stali szlachetnej,
  • wagi platformowe,
  • wagi stołowe,
  • paleciaki z wagą,
  • panele sterujące,
  • systemy wagowe 
  • i wiele innych.

Dlaczego warto stawiać na polskiego producenta KPZ Wagi? 

Wśród powodów znajduje się przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji, doskonała jakość kontaktu, a także fakt wspierania polskiej gospodarki.

Zagraniczni producenci po transakcji nierzadko ignorują swoich klientów i nie rozpatrują żadnych skarg i reklamacji. W przypadku polskich marek proces ten jest znacznie mniej skomplikowany, a wszelkie ewentualne problemy mogą zostać szybko rozwiązane. 

 

Różnice pomiędzy wagami paletowymi

Zasadniczo wagi paletowe mogą różnić się wielkością udźwigu, działkami oraz faktem legalizacji.

W większych przedsiębiorstwach warto od razu postawić na większe gabarytowo urządzenia, które będą w stanie zważyć większy udźwig. W małych firmach lepszym rozwiązaniem okazją się mniejsze i jednocześnie tańsze warianty.

Wagi przemysłowe legalizowane muszą przechodzić ponowną legalizację. Przed zakupem warto więc pamiętać, że decydując się na taki wariant wagi peltowej, należy pamiętać o ponownej legalizacji. W przypadku niedopatrzenia tego obowiązku na przedsiębiorcę mogą spłynąć poważne sankcje prawne i finansowe.

Wagi większe, przystosowane do znacznie większych i cięższych gabarytów są pod tym względem łatwiejsze w eksploatacji. Stawiać należy oczywiście na polskie, sprawdzone firmy, jak KPZ Wagi. 

Ważnym czynnikiem przy wyborze wagi paletowej, powinien być okres gwarancji i warunki gwarancji. 

Obecnie na polskiem rynku jest wiele produktów pochodzenia chińskiego, które często się psują, nie można do nich kupić części zamiennych i nie ma firm, które sprawnie obsłużą naprawy.

 

 

Komentarze do wpisu (2)

25 listopada 2021

Kupiłem wagę z legalizacją. Mimo że na ten moment nie jest mi to potrzebne, nigdy nie wiem czy nie nawiąże współpracy z firmą która tego wymaga.

26 listopada 2021

Artykuł bardzo mi się przydał. Dzięki temu wybrałem odpowiednią wagę stołową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl