do kasy suma: 0,00 zł

masz pytania?
jesteśmy do dyspozycji

tel: +48 22 723 92 90
kom: +48 501 510 436
kom: +48 509 678 515

Polskie ręczne wózki paletowe Zakrem. Dobre paleciaki. 2

Polskie ręczne wózki paletowe Zakrem. Dobre polskie paleciaki.

Obecnie w wielu magazynach i innych firmach produkcyjnych czy usługowych wymagane są urządzenia wykorzystywane do transportu towarów w niewielkich odległościach, co niewątpliwe stanowi ogromne ułatwienie procesów pracy. Najpopularniejszym i najczęściej wykorzystywanym urządzeniem do tego celu jest wózek ręczny paletowy.

Wózek paletowy ręczny

Wózek ręczny paletowy tzw. paleciak jest najprostszym i uniwersalnym urządzeniem konstrukcyjnym, przeznaczonym do wielu prac w magazynach, halach sklepowych, centrach logistycznych, fabrykach i innych firmach produkcyjnych oraz usługowych. Konstrukcja wspomnianego wózka opiera się na wysokogatunkowej stali, która gwarantuje stabilność, dużą odporność, a także zapewnia wydajną i szybką pracę. Występują w wielu konfiguracjach, co zwiększa ich funkcjonalność oraz zakres ich wykorzystania. 

Większość wózków ręcznych paletowych produkowana jest w Azji, niewielka ilość w Europie m.in. w Polsce, w Bułgarii i we Włoszech. W Polsce wiodącym producentem jest nieprzerwanie od roku 1952 firma Zakrem w Grajewie. 

Do czego przydatny jest paleciak?

Paleciak jest potoczną nazwą wózka ręcznego paletowego. Swoją nazwę zawdzięcza drewnianym paletom, które wykorzystywane są w logistyce do przenoszenia oraz składowania towarów. Ręczne wózki paletowe pomagają przemieszczać na krótkich dystansach oraz podnosić na niewielkie wysokości puste, jak i załadowane palety. Stosuje się go w transportowaniu ładunków paletowych, dlatego jest najczęściej spotykany w magazynach, halach produkcji, na placach składowych, w marketach, a także w każdym miejscu, gdzie są relokowane ładunki za pomocą palet drewnianych. 

 

Jakie są rodzaje wózków paletowych Zakrem?

Standardowe paleciaki Zakrem

Jest jednym z najczęściej spotykanych rodzajów wózka i służy do transportu towarów na niewielkie dystanse. Umożliwia podnoszenie ładunków na maksymalną wysokość 20 centymetrów. Jego udźwig wynosi 2,3 tony. Widły w standardowych wózkach Zakrem różnią się rozstawem, szerokością i długością wideł. Mniejszy rozstaw wideł sprawia, że wózek jest zwrotny i łatwiejszy w obsłudze. Rozstaw standardowy to 52cm, szeroki wynosi ponad 68cm, natomiast wąski ok 45cm. Widły wózka wyposażone są w podwójne lub pojedyncze rolki, które mogą być wykonane z nylonu, gumy lub poliuretanu.

Najczęściej kupowanym wózkiem standardowym firmy Zakrem jest model WRU4-2300 z zainstalowaną pompą WRU.  

Ostatnio w ofercie firmy Zakrem pojawiała się nowość - wózek paletowy cichy. Jest to paleciak na cichych kółkach i rolkach, który charakteryzuje się maksymalnie cichą pracą. 

 

cichy wózek paletowy Zakrem

foto: wózek paletowy Zakrem WRU4-2300 z cichymi kołami i rolkami

 

Wózki paletowe Zakrem unoszące nożycowe

Wózki unoszące nożycowe posiadają funkcje unoszenia ładunków na wysokość około 800 cm. Ich konstrukcja jest prosta i solidnie wykończona. Mogą spełniać funkcję podestu. Łączy w sobie funkcję podnośnika stołowego, typowego wózka paletowego oraz wózka podnośnikowego. Maksymalna waga ładunku to 300 kg.

Wózki Zakrem wykonane ze stali nierdzewnej

Paleciaki Zakrem wykonane ze stali nierdzewnej posiadają niezwykle wytrzymałą konstrukcję i są wykorzystywane do pracy w warunkach ekstremalnych. Charakteryzują się długą żywotnością oraz dużą stabilnością. Mogą posiadać specjalnie chronione rolki najazdowe, a także spawane mocowanie dyszla. Najczęściej wykorzystywane są w miejscach o dużej wilgotności i wysokich standardach higienicznych np. w branży farmaceutycznej. 

Wózki paletowe Zakrem galwanizowane i ocynkowane

Są to wózki wykonane z wysokiej jakości stali i dodatkowo ocynkowane na całej powierzchni wszystkich elementów, dlatego jest on niezwykle wytrzymały. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w miejscach wysoko korozyjnych, np. gdzie wykorzystuje się substancje kwaśne czy roztwory soli oraz w środowisku o dużej wilgotności i na zewnątrz budynków. Zakrem posiada w swojej ofercie paleciaki ocynkowane o różnorodnych opcjach rolek i kółek oraz długościach wideł.

ocynkowany paleciak Zakrem

foto: ocynkowany wózek paletowy Zakrem

 

 

Wersje dłuższe i krótsze wózki paletowe Zakrem

Wersje dłuższe pozwalają na transport długich ładunków oraz dwóch palet równocześnie. Długość wideł wózka wynosi od 1600 mm do 2500 mm. W ofercie znajdują się także krótkie wersje, które świetnie sprawdzają się w wąskich przestrzeniach. Widły posiadają długość od 800 mm do 1000 mm. Są szczególnie polecane do użytkowania w małych magazynach lub w samochodach ciężarowych. 

 

Producent Zakrem Grajewo

Przedsiębiorstwo Zakrem utworzone zostało w 1952 roku. Firma została nagrodzona europejskim standardem wyrobów zgodnych ze standardami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej dla wózków hydraulicznych. Od 01.02.2011 r. firma została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zatrudnia 112 osób i ma własne zaplecze projektowo-badawcze, własne służby serwisowe i handlowe oraz wysoce zautomatyzowane linie produkcji. Obecnie firma Zakrem produkuje wysokiej jakości wózki magazynowe, kupowane chętnie na polskim rynku oraz innych krajach Unii Europejskiej.

 

Polskie wózki Zakrem kontra wózki z Azji

Wózki produkowane przez firmę Zakrem w Polsce wytwarzane są przy użyciu dobrej jakości materiałów. Wysoka jakość stali jest gwarancją solidnego produktu o niezawodnej konstrukcji i stabilności pracy. Bardzo często wózki z Azji są produkowane z materiałów gorszej jakości dlatego lepiej wybrać sprawdzonego polskiego producenta, który zapewnia wysoką jakość, a jego produkty są objęte gwarancją przez 30 miesięcy. Kupując polski produkt, masz pewność, że części zamienne są łatwo i szybko dostępne.

 zakrem wózki paletowe logo

 

Komentarze do wpisu (2)

30 listopada 2021

Osobiście uważam wózki z Zakremu za najlepsze. Jako że są stąd producent dostosowuje je do polskich norm.

1 grudnia 2021

Odkąd posiadam na hali paleciaka praca idzie sprawniej. Polecam.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl