do kasy suma: 0,00 zł

masz pytania?
jesteśmy do dyspozycji

tel: +48 22 723 92 90
kom: +48 501 510 436
kom: +48 509 678 515

Ręczne wózki paletowe z krótkimi widłami 800mm, 1000mm 0
Ręczne wózki paletowe z krótkimi widłami 800mm, 1000mm

Wózki paletowe z krótkimi widłami

Ręczne wózki paletowe są niezwykle przydatnym wyposażeniem magazynów. Pozwalają w bardzo łatwy sposób transportować palety z miejsca na miejsce - nie używając do tego celu dużego, niewygodnego sprzętu. Co należy o nich wiedzieć i czym się wyróżniają? Dlaczego ręczne wózki paletowe z krótkimi widłami 800 mm i 1000 mm to doskonały wybór do niemalże każdej przestrzeni?

Wózki paletowe - niezbędne wyposażenie magazynu

Wózki paletowe lub też inaczej paleciaki albo wózki ręczne są urządzeniami niezwykle prostymi w obsłudze, które zapewniają ogromną pomoc pracownikom magazynowym. Dzięki nim realizowanie zadań wiążących się z transportowaniem palet staje się o wiele wygodniejsze. Sprawdzą się jednak nie tylko w rękach magazynierów, ale także osób pracujących w branży przemysłowej czy spożywczej.

Obecnie wózki paletowe znaleźć można w niemalże każdym większym sklepie, magazynie czy hali. Zadaniem takich urządzeń jest zwykle transport na niewielkich odległościach, choć warto zaznaczyć, że równie dobrze radzą sobie także na nieco dłuższych dystansach. Duża wilgotność czy bardzo niskie temperatury również nie stanowią dla nich problemu.

W jaki sposób jednak działa wózek paletowy? Otóż w bardzo prosty - unosi paletę i przewozi ją w wyznaczone miejsce. Obsługa maszyny nie wymaga specjalnych umiejętności czy uprawnień.

 

Jakie istnieją rodzaje ręcznych wózków paletowych?

Za standardowy wózek paletowy uznaje się taki, którego długość wideł wynosi 1150 mm. Pozwala on wtedy na transportowanie palety od strony krótszego boku. W dużej ilości przypadków okazuje się jednak, że wózki paletowe z widłami o takiej długości są nieodpowiednie do transportowania ładunków. Zdecydowanie lepiej poradzą sobie w takich sytuacjach "paleciaki" z krótszymi widłami - 800 mm oraz 1000 mm.

Małe wózki z widłami o długości 800 mm doskonale sprawdzają się we wszystkich tych miejscach, dla których wózki standardowej wielkości są zbyt duże. Świetnie sprawdzą się więc w rękach kierowców samochodów dostawczych - nie tylko zajmują o wiele mniej miejsca, ale także cechują się znacznie niższą wagą. Te dwa czynniki czynią załadunek i rozładunek znacząco łatwiejszym.

 

Dlaczego warto wybrać wózki paletowe z krótkimi widłami?

"Paleciaki" z widłami o długości 800 mm i 1000 mm mają udźwig w większości 2,5 tony, co pozwala bez problemu przetransportować z ich pomocą niemalże wszystkie spaletyzowane ładunki. Co więcej, poruszanie się i manewrowanie takim wózkiem jest o wiele łatwiejsze i wymaga znacznie mniej miejsca.

Dobrze jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio dobrać rodzaj zamontowanych na wózku rolek. W przypadku wózków z krótkimi widłami lepiej sprawdzi się rolka pojedyncza, choć najczęściej spotkać można wózki z rolkami podwójnymi.

Duże znaczenie mają także koła, w jakie wyposażone są wózki paletowe. Mogą one być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Koła gumowe pozwalają na cichą pracę wózka i są też najczęściej stosowane. Z kolei koła poliuretanowe cechują się trwałością, ale wózek na takich koła porusza się znacznie głośniej. Koła nylonowe mogą pozostawiać zarysowania na posadzkach, a te wykonane z vulkolanu są nie tylko bardzo trwałe, ale też wózek na nich prowadzi się niezwykle lekko.

Wózek paletowy z krótkimi widłami - doskonały wybór

Ręczne wózki paletowe, które znajdują się w ofercie naszego sklepu, cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, ceniących sobie wysoką jakość oraz solidny sprzęt. Warto również wiedzieć, że na każdy wózek dostępny w naszej ofercie udzielamy długiej gwarancji. Warto zaopatrzyć swoją przestrzeń roboczą w nowy sprzęt już teraz i uczynić swoją pracę

wozek paletowy krotkie widly

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl