do kasy suma: 0,00 zł
Czy ręczny wózek paletowy masztowy podlega dozorowi UDT? 0

Czy ręczny wózek paletowy masztowy podlega pod dozór techniczny UDT?

 

Obowiązujące przepisy, dotyczące dozoru technicznego wózków jezdniowych:

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 grudnia 2012 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu. Warszawa, dnia 27 grudnia 2012 r. Poz. 1468

Na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz. U. Nr 122, poz. 1321, z późn. zm.1))

Dozorowi technicznemu podlegają:

- wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia

Napęd mechaniczny − wszelkie rodzaje napędu (spalinowy, elektryczny, hydrauliczny) nie wymagające bezpośredniego działania siły mięśni podczas wykonywania czynności podnoszenia ładunku.

 

W świetle tych przepisów ręczne wózki paletowe wysokiego podnoszenia, z ręcznym podnoszeniem i jazdą nie podlegają Urzędowi Dozoru Technicznego.

Ręczny wózek paletowy masztowy, z ręcznym napędem i podnoszeniem nie podlega pod dozór UDT.

Nie trzeba więc zgłaszać go do Urzędu Dozoru Technicznego oraz nie będzie poddawany corocznym badaniom inspektorów Urzędu Dozoru Technicznego.

 

.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl