do kasy suma: 0,00 zł

masz pytania?
jesteśmy do dyspozycji

tel: +48 22 723 92 90
kom: +48 501 510 436
kom: +48 509 678 515

Ważenie z pomocą wózka paletowego z wagą. 0
Ważenie z pomocą wózka paletowego z wagą.

Wózek paletowy z wagą to urządzenie spełniające 2 funkcje w jednym: wózek paletowy do przemieszczania towarów oraz system ważący. Dzięki temu użytkownik posiada mobilny system ważący.

Wózek paletowy z wagą to idealne rozwiązanie dla pracowników. Działa on w taki sam sposób, jak zwykły ręczny wózek paletowy, ale jest dodatkowo wyposażony w system ważenia zintegrowany z widłami.

czytaj całość »
Jak nierdzewny wózek paletowy może poprawić higienę pracy? 0
Jak nierdzewny wózek paletowy może poprawić higienę pracy?

Aby praca była zgodna z przepisami, w miejscu pracy stosuje się ręczne wózki paletowe ze stali nierdzewnej INOX mają szczególnie stosowanie w przemyśle spożywczym, chemicznym i medycznym. Sektory te muszą spełniać wiele rygorystycznych wymogów dotyczących zdrowia i higieny. 

Nierdzewny wózek paletowy zapewnia pracę zgodną z wymogami a dodatkowo pozwala na uzyskanie optymalizacji kosztowej, ze względu na swoją długą żywotność. Posiadając taki sprzęt można dużo zaoszczędzić na kosztach konserwacji i usuwaniu awarii.

czytaj całość »
Dlaczego warto regularnie sprawdzać stan wideł do wózków? 0
Dlaczego warto regularnie sprawdzać stan wideł do wózków?

Zaleca się sprawdzanie stanu wideł wózka widłowego co kilka miesięcy pracy wózka widłowego. Wielu operatorów wózków widłowych zapomina o regularnym przeprowadzeniu tej kontroli. Należy pamiętać, że praca ze zużytymi lub pękniętymi widłami jest bardzo niebezpieczna i może prowadzić do poważnych konsekwencji jak: pęknięcie wideł, złamanie wideł, uszkodzenia ładunków, uszkodzenia regałów i infrastruktury magazynu.....

czytaj całość »
Ocena stanu wideł do wózka widłowego 0
Ocena stanu wideł do wózka widłowego

Widły do wózków widłowych to przede wszystkim jeden z elementów, na który należy zwracać uwagę podczas konserwacji wózka jezdniowego, a także codziennego użytkowania. Widły są najczęściej używanym elementem wózka widłowego i dlatego podlegają dużemu zużyciu. Wózki widłowe podlegają okresowej kontroli Urzędu Dozoru Technicznego dlatego ważne jest aby widły spełniały normy narzucone przez przepisy. Pracownik UDT, może wyłączyć wózek widłowy z uzytkowania jeżeli widły będą w złym stanie lub będą zuzyte w za dużym procencie.

Nadmierne zużycie wideł, niewłaściwy dobór lub mechaniczne ich uszkodzenie może doprowadzić do wypadku, uszkodzenia czy zniszczenia pojazdu czy przewożonego ładunku.

czytaj całość »
Wymiana oleju w ręcznym wózku paletowym. 0
Wymiana oleju w ręcznym wózku paletowym.

Wózki paletowe to proste konstrukcyjnie i bardzo łatwe w obsłudze maszyny, wykorzystywane na magazynach i halach produkcyjnych. Mimo, że nie podlegają pod nadzór UDT (Urzędu Dozoru Technicznego), warto dbać o ich konserwację aby zachować ciągłość pracy.

Pamiętaj! Wymień olej w wózku paletowym najlepiej raz w roku

Sprawdzaj poziom oleju w wózku paletowym co 6 miesięcy i uzupełnij go lub wymień najlepiej co roku.

czytaj całość »
Konserwacja ręcznego wózka paletowego 0
Konserwacja ręcznego wózka paletowego

Aby ręczny wózek paletowy był w stanie wykonywać swoją funkcję, należy regularnie dokonywać jego konserwacji. Konserwacja wózka paletowego tzw. paleciaka, obejmuje: wszystkie czynności związane z czyszczeniem sprzętu, konserwacje zabezpieczającą przed korozją oraz kontrolę prawidłowości pracy paleciaka.

czytaj całość »
Rodzaje kółek i rolek w wózku paletowym 0
Rodzaje kółek i rolek w wózku paletowym

Wybierając wózek paletowy należy zdecydować o kilku parametrach: długości wideł, szerokości wózka, rodzaju rolek ( pojedyncze czy podwójne) oraz rodzaju materiału z którego są wykonane koła i rolki.

Odpowiadamy na najczęstsze pytania klientów. Jaka jest charakterystyka poszczególnych materiałów, z których produkowane są koła i rolki do wózków paletowych.

czytaj całość »
Wózek paletowy nie unosi się i nie opuszcza. Usterka wózka paletowego. 0
Wózek paletowy nie unosi się i nie opuszcza. Usterka wózka paletowego.

Ręczne wózki paletowe, to sprzęt, który jest wykorzystywany w prawie wszystkich magazynach. Jest to niezbędna pomoc dla pracowników. Ze względu na niską cenę i prostotę obsługi, wiele firm decyduje się na zakup paleciaka, do przewożenia towarów. Paleciaki mają standardowo udźwig aż 2,5 tony co czyni z nich bardzo pomocne narzędzie.

czytaj całość »
Legalizacja wagi w wózku paletowym wygasa – co robić? 0
Legalizacja wagi w wózku paletowym wygasa – co robić?

Jak długo ważna jest legalizacja pierwotna w wózku paletowym z wagą? Zgodnie z obowiązującymi przepisami, które zmieniły się w 2019 roku, legalizacja pierwotne czyli ocena zgodności, jest ważna 2 LATA. Waży jest tutaj sposób liczenia tego okresu. 2 lata liczymy od 30 listopada, roku w którym została przeprowadzona legalizacja pierwotna.

czytaj całość »
Ręczne wózki paletowe z legalizacją czyli Ocena Zgodności. 0
Ręczne wózki paletowe z legalizacją czyli Ocena Zgodności.

Wózki paletowe z wagą i legalizacją to urządzenia, które pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, jak i zasoby. Dzięki dodatkowej funkcji ważenia towaru przewożonego na wózku, pracownik jest w stanie dokonać szybkiego i rzetelnego pomiaru, dzięki czemu praca w hurtowni oraz magazynie jest znacznie efektywniejsza. Co jeszcze daje zakup wózka paletowego z wagą i na czym polega jego legalizacja? 

czytaj całość »
Nierdzewny ręczny wózek paletowy Zakrem WRU4-2500 Inox 0
Nierdzewny ręczny wózek paletowy Zakrem WRU4-2500 Inox

Wiele zakładów opiera swoją pracę na użyciu ręcznych wózków paletowych. To urządzenia niezwykle przydatne w wielu zakładach różnorodnych branż. Proste w obsłudze, bezawaryjne, pozwalające na oszczędność dużej ilości sił oraz czasu. Szczególną popularnością cieszą się wózki ręczne paletowe Zakrem WRU4 wykonane ze stali nierdzewnej "304". Gdzie tego typu modele najczęściej znajdują zastosowanie? Dlaczego cieszą się tak ogromnym uznaniem wśród dotychczasowych użytkowników? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. 

czytaj całość »
Przedłużki do wózków widłowych - jak dobrać do wideł? 0
Przedłużki do wózków widłowych - jak dobrać do wideł?

Przedłużki, stosowane w wózkach widłowych, to bardzo wygodne rozwiązanie dla użytkowników czołowych wózków jezdniowych. Zastosowanie przedłużek, pozwala na sprawną zmianę długości roboczej wideł.

Często, użytkownicy wózków widłowych, potrzebują dłuższe widły, do chwilowej pracy wózkiem, np. podczas rozładunku towaru.

czytaj całość »
Najczęstsze awarie wózka paletowego. 0
Najczęstsze awarie wózka paletowego.

Do najczęstszych awarii wózków paletowych należą sytuacje:

  • Wyciek oleju
  • Wózek nie opuszcza wideł
  • Wózek nie podnosi wideł
  • Wózek samoczynnie opuszcza widły z ładunkiem
  • Wózek nie podnosi wideł z ładunkiem
  • Wózek nie chce jechać
  • Problemy z kołami i rolkami
  • Uszkodzenie konstrukcji wózka paletowego ( gdy uszkodzeniu ulegają elementy jak dyszel, wygięcie ramy, pęknięcie ramy)
czytaj całość »
Jaki wózek paletowy najlepiej kupić do samochodu dostawczego? 0
Jaki wózek paletowy najlepiej kupić do samochodu dostawczego?

Sprzęt magazynowy, jak ręczne wózki paletowe, cechuje wszechstronność zastosowań w logistyce.

Ręczne wózki paletowe sprawdzają się przede wszystkim w magazynach, zakładach produkcyjnych, w sklepach, hurtowniach i wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba transportu towarów.

Wózki paletowe wykorzystywane są również na samochodach dostawczych.

czytaj całość »
Widły do wózków widłowych: dlaczego warto dbać o ich stan? 0
Widły do wózków widłowych: dlaczego warto dbać o ich stan?

Jezdniowe wózki podnośnikowe, nazywane powszechnie magazynowymi wózkami widłowymi, są pojazdami podlegającymi okresowym badaniom technicznym. Dozór techniczny wykonywany jest w terminach określonych w kontekście danego typu urządzenia. Jednym z celów badania okresowego jest sprawdzenie, czy wszystkie istotne komponenty wózka podnośnikowego są sprawne. Mowa również o widłach karetki, które są elementem podlegającym systematycznemu zużyciu. Wskazujemy, dlaczego widły są bardzo ważną częścią wózków widłowych i w jaki sposób wpływają na bezpieczeństwo pracy.

czytaj całość »
Wózki paletowe z wagą. Co o nich wiemy? 0
Wózki paletowe z wagą. Co o nich wiemy?

Wózki paletowe to nieodzowna pomoc w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, magazynach czy halach produkcyjnych. Dzięki nim praca jest o wiele bardziej wydajna i sprawna, a ciężkie towary, nawet o bardzo dużych gabarytach mogą być z łatwością transportowane. Nic więc dziwnego, że wózki paletowe cieszą się tak ogromną popularnością. Hitem ostatnich czasów są wózki paletowe z wagą polskiego producenta KPZ. W czym tkwi sekret ich popularności? 

czytaj całość »
Przedłużki wideł do wózków widłowych. Co warto o nich wiedzieć? 0
Przedłużki wideł do wózków widłowych. Co warto o nich wiedzieć?

Przedłużki wideł do wózków widłowych - komfort pracy na najwyższym poziomie. Przedłużki wideł do wózków widłowych cieszą się ogromną popularnością. Są powszechnie używane do wózków widłowych, w pracy w bardzo wielu branżach. W czym tkwi sekret ich sukcesu? Przede wszystkim przedłużki wideł do wózków widłowych są produktami bardzo funkcjonalnymi i praktycznymi w użyciu. Ich montaż jest bardzo szybki i prosty, a dzięki ich zastosowaniu wydłużamy długość roboczą wideł naszego wózka widłowego, który będzie w stanie pracować z produktami o niestandardowych wymiarach.

czytaj całość »
Ręczne wózki paletowe z krótkimi widłami 800mm, 1000mm 0
Ręczne wózki paletowe z krótkimi widłami 800mm, 1000mm

Wózki paletowe lub też inaczej paleciaki albo wózki ręczne są urządzeniami niezwykle prostymi w obsłudze, które zapewniają ogromną pomoc pracownikom magazynowym. Dzięki nim realizowanie zadań wiążących się z transportowaniem palet staje się o wiele wygodniejsze. Sprawdzą się jednak nie tylko w rękach magazynierów, ale także osób pracujących w branży przemysłowej czy spożywczej. W szerokiej ofercie wózków, znajdują sie paleciaki z krótkimi widłami 800mm-1000mm. Ręczne wózki paletowe z krótkimi widłami to doskonały wybór do niemalże każdej przestrzeni.

czytaj całość »
Długie wózki paletowe 1800mm, 2000mm, 2500mm 0
Długie wózki paletowe 1800mm, 2000mm, 2500mm

Długie ręczne wózki paletowe - nieodzowni pomocnicy pracy

Trudno o magazyn czy hale produkcyjne, w których nie odnajdziemy ręcznych wózków paletowych. Szczególnie przydatne są modele paleciaków, których widły mają długość 1800mm, 2000mm a nawet 2500mm. Dlaczego tak chętnie wiele przedsiębiorstw wybiera właśnie takie modele? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. 

czytaj całość »
Ręczny wózek paletowy nierdzewny WRU4-2500 0
Ręczny wózek paletowy nierdzewny WRU4-2500

Przeładunek i transport wewnątrz pomieszczeń magazynowych są niezbędnymi elementami procesu produkcji i magazynowanie. W transporcie wewnątrzmagazynowym oraz w obrębie hali produkcyjnej szczególnie sprawdzają się ręczne wózki paletowe, tzw paleciaki. Wśród nich znajduje się wózek paletowy nierdzewny, charakteryzujący się wyjątkowymi właściwościami technicznymi.

czytaj całość »
Polskie ręczne wózki paletowe Zakrem. Dobre paleciaki. 2
Polskie ręczne wózki paletowe Zakrem. Dobre paleciaki.

Obecnie w wielu magazynach i innych firmach produkcyjnych czy usługowych wymagane są urządzenia wykorzystywane do transportu towarów w niewielkich odległościach, co niewątpliwe stanowi ogromne ułatwienie procesów pracy. Najpopularniejszym i najczęściej wykorzystywanym urządzeniem do tego celu jest wózek ręczny paletowy.

czytaj całość »
Jak dobrać długośc przedłużek do wózka widłowego? 5
Jak dobrać długośc przedłużek do wózka widłowego?

Przedłużki wideł stosowane w wózkach widłowych, to stalowe nakładki, które wydłużają długość wideł do wózków widłowych. Przedłużki, najczęściej wykorzystywane są przez użytkowników, do czasowej zmiany długości wideł w wózku widłowym. W bardzo szybki sposób, można zmienić długość wideł, tak aby np rozładować samochód. 

czytaj całość »
Instrukcja obsługi wózka paletowego, paleciaka z wagą. Zasady użytkowania paleciaka z wagą KPZ 71-9. 4
Instrukcja obsługi wózka paletowego, paleciaka z wagą. Zasady użytkowania paleciaka z wagą KPZ 71-9.

Wózki paletowe z wagą, to doskonałe rozwiązanie, które może poprawić poruszanie się po magazynie oraz zwiększyć szybkość przewożenia poszczególnych towarów. Wózki paletowe z wagą KPZ 71-9 przydają się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest nie tylko przewożenie, ale także dokładne zważenie poszczególnych towarów. 

czytaj całość »
Polski wózek paletowy z wagą KPZ 71-9 1
Polski wózek paletowy z wagą KPZ 71-9

Wózki paletowe to doskonałe rozwiązanie, które może poprawić poruszanie się po magazynie oraz zwiększyć szybkość przewożenia poszczególnych towarów. Obecnie wymienić można kilka podstawowych rodzajów wózków paletowych. Czym się charakteryzują? Czy wózki z wagą przydają się w każdym przedsiębiorstwie? Co warto wiedzieć o przedsiębiorstwie KPZ Wagi i dlaczego warto skorzystać z ich oferty?

czytaj całość »
Ręczne wózki paletowe z wagą - charakterystyka 3
Ręczne wózki paletowe z wagą - charakterystyka

Ręczne wózki paletowe są łatwe w obsłudze i mobilne, co pozwala na szybkie wykonanie pomiaru - dzięki nim możliwe jest ważenie towaru znajdującego się jeszcze na samochodzie dostawczym, na rampie, czy w innych trudno dostępnych miejscach. Nic dziwnego, że są coraz częstszym widokiem w Polskich magazynach i zakładach produkcyjnych, wypierając m.in. wagi paletowe. Co warto wiedzieć o ręcznych wózkach paletowych z wagą?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl